Přepnout do plné desktopové verze desktop icon logo uctovani.net
Registrovat se
Maturujete z účetictví? Pomůžeme vám zvládnout tuto zkoušku.
Připravili jsme pro vás 🎦 video kurz odmaturuj z účetnictví.

Ukázat první video »

COVID19 - AKTUÁLNĚ: Příspěvek 25.000 Kč pro OSVČ

| Lenka Vochozková

Související dokumenty ke stažení

Žádost o bonus OSVČ Stáhnout

Nelze PDF otevřít? Je nutné PDF dokument stáhnout k sobě do počítače (klikněte pravým tlačítkem myši a dejte Uložit odkaz jako...) poté si PDF otevřete v programu Acrobat Reader  a můžete si v něm upravovat. Pokud si PDF otevřete pouze v internetovém prohlížeči, nebude vám fungovat.

2. možnost: vyplnit skrze webový formulář.

Prezident republiky dnes večer podepsal Senátem odpoledne schválený zákon o kompenzačním bonusu pro OSVČ. Na webu finanční správy je zveřejněn i formulář pro vyplnění. Můžete si ho stáhnout například zde:

Jak formulář doručit finanční správě?

Můžete odeslat e-mailem na adresu finančního úřadu místně příslušného ke správě Vaší daně z příjmů. Postup je následující:

Můžete také odeslat do datové schránky finančního úřadu místně příslušného ke správě Vaší daně z příjmů.

Pokud máte uznávaný elektronický podpis, můžete také podat Vaši žádost jako obecnou písemnost na Daňovém portále finanční správy. Obecnou písemnost můžete podepsat svým elektronickým podpisem nebo přes přihlašovací údaje do datové schránky.

Další možností je navštívit osobně Váš místně příslušný finanční úřad a vyplněnou žádost tam odevzdat na podatelně v úředních hodinách: Po a St 8:00 – 11:00 hodin, nebo vhodit do sběrného boxu. Na finančních úřadech budou připraveny sběrné boxy v hodinách od 8:00 do 17:00 hod. v pracovních dnech.

Kdo může o příspěvek žádat?

  • OSVČ, která vykonává svou činnost jako hlavní,
  • OSVČ, která vykonává svou činnost jako vedlejší. Jde o invalidní a starobní důchodce, podnikatele na mateřské nebo rodičovské dovolené nebo pečující o postiženou osobu. Jde také o studenty, OSVČ, které pobírají ošetřovné, OSVČ, které pracují navíc na DPP nebo DPČ nebo mají uzavřenou smlouvu o výkonu funkce (z těchto ale nesmí být účastni nemocenkého pojištění)

Pokud jste OSVČ na hlavní činnost, je podmínkou abyste k datu 12. března 2020 působili jako OSVČ, dále musíte doložit čestné prohlášení, že uvedené podmínky splňujete

Příspěvek nebude podléhat zdanění a jeho výplata bude probíhat bezhotovostně.

Formulář a pokyny k žádosti naleznete také na webu Finanční správy


Autor: Lenka Vochozková

Přišel vám článek užitečný? Doporučte ho dál, děkujeme.

Přečtěte si také

 Koronavirus: odpuštění minimálních záloh pro OSVČ Koronavirus: odpuštění minimálních záloh pro OSVČ

 Koronavirus: jaké jsou povinnosti zaměstnance a zaměstnavatele při práci v období karantény? Koronavirus: jaké jsou povinnosti zaměstnance a zaměstnavatele při práci v období karantény?
Dotazy & Diskuze


Zatím žádný komentář, buďte první


Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo šestcet čtyřicet tři:

RSS              Reklama             Publikování článků

Našli jste chybu nebo chcete ohodnotit mobilní verzi stránek? Napište nám na , děkujeme.
Autor stránek nenese žádnou odpovědnost za vaše činy a rozhodnutí, které provedete na základě informací získaných z těchto stránek. CC BY-NC-SA 3.0 CZ www.uctovani.net 2010 - 2022