Přepnout do plné desktopové verze desktop icon logo uctovani.net
Registrovat se
Maturujete z účetictví? Pomůžeme vám zvládnout tuto zkoušku.
Připravili jsme pro vás 🎦 video kurz odmaturuj z účetnictví.

Ukázat první video »

Vystavujte faktury pohodlně: z mobilu a na pár kliknutí

| Solitea, a.s.

Fakturu vystavíte hned po schůzce s klientem, ověříte si úhradu ve frontě u pokladny nebo zkontrolujete, jak se vašemu podnikání daří po cestě na vlak. A nemusíte kvůli tomu ani otevírat počítač. Díky fakturační aplikaci v mobilu máte přehled o podnikání pořád na očích. 

Pomocí mobilního telefonu udržujete kontakt s přáteli a obchodními partnery, nakupujete zboží na internetu, objednáváte jídlo nebo si organizujete volný čas. A díky fakturačním aplikacím z něj dnes pohodlně vyřídíte i fakturaci. 

Například on-line fakturační služba iDoklad je uzpůsobená pro použití na počítači i na mobilu. K moderní fakturaci vám stačí jen chytrý mobil s daty nebo připojením k wi-fi.

Výhody fakturačních programů v mobilu

Podnikatelé při fakturaci z mobilu nejčastěji oceňují, že u sebe nemusí mít notebook, a přesto během pár sekund vystaví fakturu – třeba ihned po podepsání smlouvy s novým klientem. 

Vyhovuje jim i okamžitý přehled o financích. Některé fakturační programy umožňují propojení s bankovním účtem. Jakmile zákazník uhradí fakturu, program na faktury ji podle variabilního symbolu spáruje a označí za zaplacenou.

Podnikatel po otevření aplikace v mobilu okamžitě ví:

Pokud si v nastavení aplikace povolíte upozornění na příchozí úhradu, budete mít informace o příchozích platbách z první ruky.

Jakákoliv změna na mobilu se ihned projeví na webu

Když v mobilní aplikaci vystavíte fakturu, okamžitě se propíše i do webové aplikace. Platí to i obráceně. Všechno je synchronizované, takže si ve fakturaci snadno udržíte pořádek. 

V aplikaci fakturu vytvoříte i odešlete zákazníkovi

Z aplikace iDoklad vystavíte různé typy dokladů, například:

Při vystavení dokladu vyplníte IČ odběratele, kolik peněz fakturujete a za co. Zbytek údajů doplní iDoklad automaticky. Jakmile fakturu vystavíte, můžete ji klientovi rovnou odeslat k proplacení.

Limity fakturačních aplikací

Fakturační aplikace pro mobily mají oproti webovým verzím zpravidla své limity. Některé pokročilé funkce nemusí být z mobilu dostupné. Například při detailní finanční analýze spíše sáhnete po stolním počítači nebo notebooku.

Programy na faktury mají obvykle základní bezplatnou verzi pro drobné podnikatele. Aplikaci pro mobily ale nabízejí jen uživatelům placených verzí. iDoklad však umožňuje i těm nejmenším podnikatelům, především z začátcích podnikání, přístup do mobilní aplikace zdarma. 


Autor: Solitea, a.s.

Přišel vám článek užitečný? Doporučte ho dál, děkujeme.

Přečtěte si také

 Staňte se iDoklad pozitivním účetním a získejte výhody pro sebe i své klienty Staňte se iDoklad pozitivním účetním a získejte výhody pro sebe i své klienty

Kategorie: Doklady

Rýchly přehled článků z kategorie Doklady


Dotazy & Diskuze


Zatím žádný komentář, buďte první


Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo šestcet čtyřicet tři:

RSS              Reklama             Publikování článků

Našli jste chybu nebo chcete ohodnotit mobilní verzi stránek? Napište nám na , děkujeme.
Autor stránek nenese žádnou odpovědnost za vaše činy a rozhodnutí, které provedete na základě informací získaných z těchto stránek. CC BY-NC-SA 3.0 CZ www.uctovani.net 2010 - 2022