Přepnout do plné desktopové verze desktop icon logo uctovani.net
Registrovat se

Přístup k zálohám pro OSVČ online

| Uctovani.net

Česká správa sociální zabezpečení novou online službu Informace o zaplacených zálohách na důchodové pojištění OSVČ, která zpřístupní OSVČ řadu informací týkajících se placení pojistného na důchodové pojištění, tedy zaplacenáých záloh na toto pojistné.

V této souvislosti již nebude ČSSZ rozesílat tzv. inventury pohledávek, neboť údaje z inventury pohledávek (poprvé za rok 2021) jsou dostupné všem OSVČ právě prostřednictvím nové online služby na ePortálu ČSSZ, kde se po přihlášení službou e-občan nebo dotovou schránkou dostanete k vašim údajům. 

Ze služby je možné přímým odkazem přejít do interaktivního formuláře Přehled o příjmech a výdajích OSVČ za předchozí kalendářní rok a při jeho vyplnění převzít údaje, které o konkrétní OSVČ eviduje ČSSZ. Výrazně se tak zjednoduší vyplnění formuláře, který může OSVČ z ePortálu ČSSZ přímo elektronicky odeslat příslušné OSSZ.

Údaje, které služba zprostředkovává, jsou aktualizovány v měsíčních intervalech (vždy k pátému dni kalendářního měsíce), jsou tak zohledněny pouze informace a platby zpracované nejpozději k poslednímu dni předchozího kalendářního měsíce.


Autor: Uctovani.net

Přišel vám článek užitečný? Doporučte ho dál, děkujeme.

Přečtěte si také

 Daňové přiznání fyzických osob za rok 2021 (vyplňované v roce 2022) Daňové přiznání fyzických osob za rok 2021 (vyplňované v roce 2022)

 Kalkulačka: Výpočet sociálního a zdravotního pojištění Kalkulačka: Výpočet sociálního a zdravotního pojištění

Kategorie: Daně

Rýchly přehled článků z kategorie Daně

Inzerce ∇

Dotazy & Diskuze


Zatím žádný komentář, buďte první


Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo šestcet čtyřicet tři:

RSS              Reklama             Publikování článků

Našli jste chybu nebo chcete ohodnotit mobilní verzi stránek? Napište nám na , děkujeme.
Autor stránek nenese žádnou odpovědnost za vaše činy a rozhodnutí, které provedete na základě informací získaných z těchto stránek. CC BY-NC-SA 3.0 CZ www.uctovani.net 2010 - 2022