Přepnout do plné desktopové verze desktop icon logo uctovani.net
Registrovat se

Projekty a programy pro začínající podnikatele

| Michaela Vetráková

Získání peněz na začátku podnikání není jednoduché. Jaké možnosti podpory jsou aktuálně dostupné začínajícím podnikatelům? Jaké projekty a programy může začínající podnikatel využít? Dozvíte se v následujícím článku.

V současnosti je k dispozici několik projektů a programů, které podporují nové podnikatele. Začínajícím podnikatelům se také věnují dotační programy.

Projekt Nakopni.to poskytuje slevu 50 % z první roční faktury pro nové firmy, pokud je vaše IČO mladší než jeden rok, na různé softwarové nástroje (např. fakturační aplikace Fakturoid, aplikace Freelo, Support box, eshop-rychle a pod.)

Začínající podnikatele mohou také využít nákupní aliance. „Nákupní aliance sdružuje poptávku více firem i živnostníků, díky čemuž dosahuje velkého obratu a zajišťuje svým členům trvale výhodný nákup zboží a služeb od různých dodavatelů. Podnikatel může díky členství v alianci například tankovat se slevami, je to výhodnější než by zboží nakupoval jednotlivě.

Projekt Nastartujte se

Zde můžete přihlásit svůj podnikatelský projekt a získat až 300 000 Kč a další ceny jako právní poradenství, školení a workshopy nebo prostor k prezentaci v partnerských médiích. Podmínky soutěže jsou zveřejněny na webových stránkách, hlavně musíte mít podnikatelský účet u komerční banky, podnikatelský nápad a podnikat kratší dobu než 2 roky.

Program Záruka 2015 až 2023

Program podpory malých a středních podnikatelů Záruka 2015 až 2023 byl schválen usnesením vlády ČR č. 1053 ze dne 15.12.2014 a je realizován prostřednictvím Českomoravské záruční a rozvojové banky, a.s. Cílem programu je podpořit prostřednictvím záruk přístup podnikatelů k bankovním úvěrům na realizaci jejich podnikatelských projektů. Výše zaručovaného úvěru v tomto programu je maximálně 4 mil. Kč až do výše 70 % jistiny zaručovaného úvěru. Zaručovaný úvěr lze využít na pořízení zásob, nákup strojů a zařízení, nákup a technické zhodnocení dlouhodobého hmotného majetku, pořízení dlouhodobého i drobného nehmotného majetku.

Dotace Úřadu práce ČR pro začínající podnikatele

Příspěvek na zřízení společensky účelného pracovního místa pro uchazeče o zaměstnání za účelem výkonu samostatné výdělečné činnosti, je jednorázová finanční výpomoc určená uchazečům o zaměstnání, kteří jsou v evidenci Úřadu práce a rozhodli se začít podnikat. Příspěvek lze poskytnout také na pracovní místa, která zaměstnavatel nově zřizuje, pracovní místo, které zaměstnavatel vyhradil pro konkrétního uchazeče o zaměstnání (pokud zaměstnáte osoby se zdravotním, sociálním nebo kulturním znevýhodněním).

Crowdfunding

Další možností je tzv. crowdfunding nebo davové financování. Jedná se o způsob skupinového financování, který spočívá na principu, kdy velký počet jednotlivců přispívá malými částkami k realizaci daného projektu podnikatele. Mezi české zprostředkovatele patří např. platforma HitHit a Startovač.


Autor: Michaela Vetráková

Přišel vám článek užitečný? Doporučte ho dál, děkujeme.

Přečtěte si také

 Video návody: Jak si vyplnit daňové přiznání fyzických osob Video návody: Jak si vyplnit daňové přiznání fyzických osob

Kategorie: Benefity Účetnictví od A. do Z. Daně

Rýchly přehled článků z kategorie Daně


Dotazy & Diskuze


Zatím žádný komentář, buďte první


Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo šestcet čtyřicet tři:

RSS              Reklama             Publikování článků

Našli jste chybu nebo chcete ohodnotit mobilní verzi stránek? Napište nám na , děkujeme.
Autor stránek nenese žádnou odpovědnost za vaše činy a rozhodnutí, které provedete na základě informací získaných z těchto stránek. CC BY-NC-SA 3.0 CZ www.uctovani.net 2010 - 2022